مقایسه ای از دو آزمون آیلتس و آزمون تافل

در این پست قصد داریم تا مقایسه ای از دو آزمون آیلتس و آزمون تافل اطلاعات مقایسه ای مفیدی از آزمون آیلتس و تافل ارائه دهیم. قبل از آن توجه نمایید که برای شرکت در کلاس های آیلتس و تافل دکتر یوسفی می توانید از طریق لینک ارتباط با ما، مشاوره آنلاین و یا شماره داده شده در همین وبسایت اقدام فرمایید. دوره های آیلتس و تافل فشرده و معمولی هم به شکل حضوری و هم به شکل آنلاین برگزار می شود. دکتر یوسفی، استاد دانشگاه تبریز و صنعتی سهند و مدرس آیلتس و تافل در تبریز، دارای دکترای آموزش زبان انگلیسی از دانشگاه تبریز با رتبه ۳ کشوری و با سابقه ۱۲سال تدریس دوره های آیلتس و تافل می باشد.
download

مدت اعتبار IELTS و TOEFL
مدت اعتبار هردو آزمون IELTS و TOEFL مثل هم و دو سال می باشد. البته بهتر است اینگونه گفته شود که دانشگاه ها و دیگر موسساتی که این مدارک را از متقاضیان تقاضا می کنند، این اعتبار دو سال را تحمیل می کنند وگرنه در خود کارنامه این آزمون ها هیچ گونه تاریخ انقضایی ذکر نمی شود.
آزمون آیلتس در دو نوع مختلف برگزار می شود:
آکادمیک (Academic) و عمومی (General Training)
افرادی که قصد تکمیل تحصیلات خود در دانشگاههای انگلیسی زبان را دارند (کارشناسی به بالا) باید در نوع آکادمیک این آزمون، و افرادی که به منظور گذراندن دوره‌های کوتاه‌مدت فنی و حرفه‌ای، اخذ دیپلم، کار و یا اقامت قصد سفـر به کشورهـای انگلیسی زبان را دارند، باید در نوع عمومی این آزمون شرکت کنند.
آیا آزمون تافل هم دارای انواع مختلف است؟
بلی، اما تفاوت آزمون های تافل بیشتر در نحوه برگزاری آن هاست. آزمون تافل ابتدا به صورت کاغذی (PBT) برگزار می شد و داوطلبان جواب پرسش ها را با مداد روی پاسخنامه علامت می زدند. با پیشرفت تکنولوژی، تافل به صورت کامپیوتری (CBT) رایج شد و پس از آن هم تافل اینترنتی (IBT) از راه رسید. امروزه این آزمون فقط به صورت های کاغذی (PBT) و اینترنتی (IBT) برگزار می شود. مقیاس نمره در هر کدام از این آزمون ها متفاوت است.
سیستم نمره دهى و نتایج IELTS
نتایج امتحان حدود ۲ هفته بعد از امتحان اعلام مى شود. فرم اعلام نتایج شامل ۵ نمره متفاوت است (۴ نمره مربوط به هریک از ۴ بخش آزمون است و یک نمره کل که معدل آن ۴ نمره است).
امتیاز نمرات امتحان IELTS از ۱ تا ۹ را شامل مى شود.
امتیاز ۱ به مفهوم آن است که داوطلب شرکت کننده فاقد توانمندى استفاده از زبان انگلیسى می باشد و امتیاز ۹ به مفهوم آن است که داوطلب داراى توانمندى بکارگیرى زبان همانند یک فرد انگلیسى زبان تحصیلکرده مى باشد.
هریک از مهارتهاى چهارگانه بطور جداگانه از ۱ تا ۹ امتیاز دهى شده و در نهایت معدل از ۴ مهارت فوق محاسبه و اعلام مى گردد.

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟