بهترین استاد آموزش تافل در تبریز (TOEFL) + سال 1401 با آدرس

تافل در تبریز

دوره های آمادگی تافل در تبریز برای زبان آموزانی که احتیاج به این مدرک دارند، برگزار می شود. آزمون تافل در کنار آزمون آیلتس، از معتبر ترین آزمون های زبان انگلیسی معتبر و بین المللی هستند که برای افرادی که زبان مادری آنها انگلیسی نیست ولی برای مهاجرت تحصیلی، ورود به شغل و موارد دیگر، نیاز به مدرک زبان معتبر دارند، برگزار می شوند. با توجه به تقاضای زیادی که برای مدرک زبان تافل وجود دارد، مراکز آموزش زبان مختلفی در تبریز دوره های آمادگی برای این آزمون زبان را برگزار می کنند که در ادامه توضیحات بیشتری ارائه می کنیم.

ویژگی بهترین دوره های تافل در تبریز

همانطور که بالاتر هم گفته شد، تعدادی از موسسات آموزش زبان در تبریز، به طور ویژه دوره های آمادگی برای آزمون تافل را نیز برگزار می کنند ولی پیدا کردن بهترین مرکز که دوره های باکیفیتی را برای این آزمون برگزار کند و از مدرسان مجرب تشکیل شده باشد، نیاز به تحقیق و بررسی دارد.

اولین ویژگی که بهترین دوره های تافل در تبریز باید داشته باشند، سرعت کلاس است زیرا تمام زبان آموزانی که در این دوره شرکت می کنند از سطح زبان متوسط و روبه بالا برخوردار هستند که به سرعت برگزاری کلاس کمک می کند و سرعت کلاس های خصوصی تقریبا دو برابر کلاس های گروهی است.

ویژگی دوم بهترین دوره تافل در تبریز، تمرکز کردن بر نقاط ضعف زبان آموزان است به خصوص در کلاس تک نفره یا دو نفره که استاد با تعداد کمتری زبان آموز تمرین می کند و بهتر می تواند بر روی نقاط ضعف آنها تمرکز کند.

ویژگی سومی که برای بهترین دوره تافل در تبریز مورد انتظار است، اساتید هستند. بهترین استاد تافل در تبریز مسلما باید از برترین و موفق ترین استادان زبان کشور باشد و حداقل 4 سال سابقه فعالیت مفید در زمینه تدریس داشته باشد و یکی از مدارک بین المللی آموزش زبان انگلیسی را از جمله CELTA , DELTA ,TKT را گرفته باشد.

مراحل دوره آمادگی تافل در تبریز

آموزشگاه تافل در تبریز که دوره های آمادگی این آزمون را برگزار می نماید، برای اجرای دوره ها برنامه ریزی می کند و کلاس ها طبق برنامه ریزی پیش می روند تا مهارت های Speaking و Writing زبان آموزان که اکثرا مشکل دارند، تقویت شود.

مراحل برگزاری دوره آمادگی تافل در تبریز به شرح زیر است :

  • برگزاری آزمون تعیین سطح و تعیین نمره زبان (این مرحله باعث می شود سطح زبان آموزان تشخیص داده شود و بر اساس سطحی که دارد، کلاس های آمادگی برای او برگزار شود)
  • آشنا کردن زبان آموز با آزمون تافل که شامل تعداد تست ها، نحوه نمره دهی، مراحل مختلف آزمون و نحوه برگزاری آزمون است
  • شروع کلاس ها طبق برنامه ریزی آموزشگاه و تمدید تعداد جلسات در صورت نیاز زبان آموز
  • برگزاری آزمون های آزمایشی تافل
  • پایان دوره آمادگی تافل

پس از شرکت در دوره های آمادگی تافل برای آنکه مدرک خود را بگیرید، باید ثبت نام این آزمون را انجام دهید که در سایت ETS انجام می گیرد. بعد از پرداخت هزینه و اتمام مراحل ثبت نام آزمون تافل در سایت ETS ، از بخش View Order سایت می توانید قطعی شدن ثبت نام خود را مشاهده نمایید و با توجه به کشوری که انتخاب کرده اید، باید یکی از حوزه های برگزاری این آزمون را تعیین نمایید.

کتاب های دوره آمادگی تافل در تبریز

آزمون تافل توسط موسسه ETS برگزار می شود و منابع آزمون توسط موسسه اعلام می شود. از منابع اصلی این آزمون می توان به کتاب های Kaplan TOEFL iBT و Barron’s TOEFL iBT و Delta’s Key to the TOEFL iBT اشاره کرد که برای تقویت مهارت های زبان انگلیسی زبان آموزان دوره آمادگی تافل نیز از این کتاب ها استفاده می شود.

ویژگی بهترین دوره های تافل در تبریز

تعداد جلسات دوره آمادگی تافل در تبریز

دوره های آمادگی تافل در تبریز به صورت خصوصی و عمومی برگزار می شوند و تعداد جلسات مورد نیاز بستگی به سطح شما دارد. اگر در کلاس های تدریس خصوصی تافل در تبریز که توسط تعدادی از مراکز آموزش زبان این شهر برگزار می شوند، شرکت کنید، تعداد جلسات کمتری نیاز خواهید داشت ولی به شرطی که مطالعه منظم و روزانه داشته باشید

ولی اگر در کلاسهای عمومی شرکت کنید، ممکن است تعداد جلسات بیشتری نیاز داشته باشید که به طور معمول دوره تافل حدود 20 جلسه به طول می انجامد.

هزینه کلاس تافل در تبریز و هزینه شرکت در آزمون TOEFL

هزینه کلاس تافل در تبریز با توجه به آموزشگاهی که انتخاب می کنید، تعداد کتاب هایی که لازم است بخرید، تعداد جلساتی که نیاز است شرکت کنید و …. متفاوت است. همچنین اگر در کلاس خصوصی شرکت کنید، هزینه آن بیشتر از کلاس عمومی است یا کلاس های دو تا پنج نفره، هزینه بیشتری از کلاس های با جمعیت بیشتر از 5 نفر دارند.

هزینه شرکت در آزمون تافل نیز در کشورهای مختلف متغیر است و از 160 الی 250 دلار است. این هزینه را باید در سایت ETS پرداخت کنید تا ثبت نام شما نهایی شود.

روش نمره دهی در آزمون TOEFL

نمره کامل آزمون تافل 120 است و دارای 4 بخش می باشد که هر بخش 30 امتیاز دارد. در بخش های خواندن و نوشتن این آزمون فقط پاسخ های صحیح شما نمره مثبت می گیرند ولی در بخش های نوشتن و صحبت کردن، فاکتورهای مختلفی برای نمره دهی در نظر گرفته می شود. (در بخش مهارت های گفتاری هر یک از پاسخ ‌های شما یک نمره کلی از ۰ تا ۴ و در مهارت های نوشتاری یک نمره کلی از ۰ تا ۵ دارد)

بخش های مختلف آزمون تافل IBT

آزمون تافل IBT دارای 4 بخش است که شامل خواندن، شنیدن، صحبت کردن و نوشتن است.

  • بخش خواندن : اولین بخش آزمون تافل IBT بخش خواندن است که سه یا چهار متن که هر کدام از 700 کلمه تشکیل شده اند، مقابل شما قرار داده می شوند که هر متن دارای 12 الی 14 سوال است. شما برای پاسخگویی به سوالات این بخش از آزمون تافل یک ساعت الی یک ساعت و بیست دقیقه زمان دارید
  • شنیدن : دومین بخش آزمون زبان انگلیسی تافل، بخش شنیداری یا Listening است که در این بخش دو یا سه مکالمه سه دقیقه ای می شنوید و باید به 5 سوال از هر مکالمه پاسخ دهید. همچنین باید ۴ تا ۶ سخنرانی یا یک سخنرانی سه تا پنج دقیقه ای را گوش دهید و به ۶ سوال پاسخ دهید. در مجموع این بخش 34 الی 51 سوال دارد.
  • بخش صحبت كردن : پس از دو بخش اول آزمون تافل، به شما ده دقیقه فرصت استراحت داده می شود و سپس بخش صحبت کردن آغاز می شود. در این مرحله باید با میکروفون خود به 6 سوال پاسخ دهید که به طور میانگین برای هر سوال در این بخش ۱۵ الی ۳۰ ثانیه فرصت در نظر گرفته شده است که فکر کنید و ۴۵ الی ۶۰ نیز فرصت ثبت پاسخ خود را دارید.
  • نوشتن : آخرین بخش آزمون تافل IBT بخش نوشتن است که باید در کمتر از یک ساعت (50 دقیقه) دو مقاله کوتاه بنویسید. مقاله اول معمولا یک متن کوتاه 230 الی 300 کلمه ای در مورد یک موضوع دانشگاهی است که باید یک سخنرانی کوتاه دو دقیقه ای درباره همان موضوع گوش دهید و دیدگاه خود را به صورت متن تایپ کنید. در مقاله دوم نیز از شما خواسته می شود درباره یک موضوع نظر دهید و شما باید حداقل در 300 کلمه، نظرات خود را بنویسید و ثبت کنید.

بخش های مختلف آزمون تافل IBT

سخن آخر درباره دوره های آمادگی آزمون تافل در تبریز

شما برای گرفتن مدرک تافل در تبریز باید در دوره های آمادگی که توسط آموزشگاه های مختلف زبان این شهر برگزار می شوند، شرکت نمایید و اگر در کلاس های خصوصی شرکت کنید نیاز به بودجه بیشتری دارید ولی کلاس های عمومی کم هزینه تر هستند. بنابراین آزمون تافل در تبریز توسط موسسات برگزار نمی شود و فقط دوره های آمادگی را اجرا می کنند و برای شرکت در آزمون تافل، لازم است پس از کسب مهارت های کافی از طریق سایت ETS برای ثبت نام اقدام کنید.

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟