آموزش آیلتس در تبریز (IELTS) 2022 + بهترین استاد آیلتس تبریز

آیلتس در تبریز

دوره های آمادگی آیلتس در تبریز توسط بهترین استاد آیلتس تبریز برگزار می شوند و همچنین تعدادی از مراکز مجاز و مورد تایید برگزاری آزمون آیلتس در شهر تبریز قرار دارند تا زبان آموزان تبریزی که به اهداف مختلف تحصیلی، شغلی و … نیازمند به مدرک آیلتس هستند، بتوانند در دوره های آمادگی شرکت کنند و پس از کسب مهارت های کافی، برای شرکت در آزمون در شهر خود اقدام نمایند. اگر ساکن شهر تبریز هستید و برای شرکت در کلاس های آیلتس و یا شرکت در آزمون آیلتس به راهنمایی نیاز دارید، مطالب این صفحه برای راهنمایی شما تهیه شده است.

درباره آزمون آیلتس

آزمون آیلتس در کنار آزمون تافل، با ارزش ترین و معتبر ترین آزمون زبان انگلیسی محسوب می شود که در کشورهای مختلف جهان از جمله ایران برگزار می گردد. شرکت در این آزمون برای دانشجویانی که می خواهند اپلای کنند و تحصیلات خود را در دانشگاه های خارج از کشور ادامه دهند، الزامی است. البته کاربرد مدرک آیلتس فقط برای اپلای نیست و افرادی که قصد مهاجرت به کشور های انگلیسی زبان یا قصد ورود به شغل را دارند نیز به مدرک این آزمون زبان انگلیسی نیاز دارند.

برگزاری آزمون IELTS به دو صورت آزمون عمومی و آکادمیک

آزمون IELTS به دو صورت آزمون عمومی (General Training)و آکادمیک (Academic Training) برگزار می شود که آزمون آکادمیک برای دانشجویانی است که می خواهند برای تحصیل در خارج از کشور اقدام کنند و سطح پیشرفته تری دارد ولی آزمون زبان عمومی برای مقاطع پایین تر و همچنین برای افرادی که قصد مهاجرت به یک کشور انگلیسی زبان را دارند، طراحی شده است.

آزمون آیلتس در هر دو حالت آکادمیک و عمومی از 4 بخش شنیداری، گفتاری، نگارش و خواندن تشکیل می شود که در هنگام نمره دهی به هر بخش، به صورت جداگانه امتیاز ۰ تا ۹ در نظر گرفته می شود و با معدل گیری، نمره نهایی تعیین می شود.

اهمیت انتخاب یک آموزشگاه برتر آیلتس در تبریز

شما برای گرفتن مدرک آیلتس نیاز دارید که مهارت های زبانی خود را در هر چهار بخش شنیداری، گفتاری، نوشتن و نگارش تقویت کنید بنابراین در انتخاب آموزشگاه آیلتس در تبریز باید تحقیقات و بررسی های زیادی انجام دهید.

مرکزی که ادعای ایلتس تضمینی در تبریز می کند، باید از چند فاکتور اساسی برخوردار باشد تا زبان آموز بتواند به آن مرکز اعتماد کند و در پایان دوره، مهارت های لازم را به دست آورده باشد. این فاکتور ها عبارتند از :

  • کیفیت بالای دوره های طراحی شده ویژه آیلتس و تنوع در ارائه خدمات آموزشی
  • بهره مندی از اساتید و مدرسان برجسته آیلتس با سابقه عالی
  • امکانات و خدمات آموزشی مجهز
  • استفاده از کتاب های سطح بالا و مناسب آزمون آیلتس

با توجه به اینکه تعداد مراکز برگزار کننده دوره های آمادگی آیلتس در تبریز زیاد هستند، توجه به معیارهای فوق می تواند به شما در انتخاب بهترین مرکز کمک کند تا وقت و هزینه خود را در جای درست صرف کنید.

به جزء فاکتور های ذکر شده فوق، سرعت کلاس نیز مهم است مخصوصا اگر می خواهید سریع تر مدرک خود را بگیرید بهتر است به دنبال تدریس خصوصی آیلتس در تبریز باشید تا تعداد جلسات کمتری نیاز داشته باشید ولی اگر عجله ای ندارید و برای شرکت در آزمون هنوز فرصت دارید، کلاس های عمومی به دلیل هزینه کمتر گزینه مناسب تری هستند.

هزینه کلاس ایلتس در تبریز

مراحل دوره آمادگی آیلتس در تبریز

اکثر آموزشگاه های برگزار کننده دوره آیلتس در تبریز، برای زبان آموزان برنامه ریزی می کنند و کلاس ها طبق برنامه ریزی پیش می رود.

مرحله اول برگزاری دوره آمادگی آیلتس در تبریز معمولا برگزاری آزمون تعیین سطح است تا سطح زبان آموز تشخیص داده شود و متناسب با آن، کلاس های دوره اجرا شود و کتاب های مورد نیاز، پیشنهاد شوند.

پس از تعیین سطح، زبان آموز باید با مراحل آزمون آیلتس و تعداد سوالات و نحوه نمره دهی در این آزمون آشنا شود که وظیفه مدرس است که زبان آموز را از مراحل مختلف آزمون و نحوه برگزاری آزمون مطلع سازد.

کلاس ها طبق برنامه ریزی آموزشگاه، شروع می شود و پس از پایان دوره اگر زبان آموز به سطح مد نظر نرسیده باشد، جلسات برای او تمدید می شوند. در پایان دوره نیز آزمون های آزمایشی آیلتس شبیه سازی شده و برگزار می شوند.

استاد آیلتس تبریز

اگر علاقه مند به کسب درآمد ، مهاجرت تحصیلی یا شغلی هستید میتوانید با بهترین استاد آیلتس تبریز به هدف خود برسید.
ابتدا یک آزمون تعیین سطح از زبان آموز گرفته میشود تا سطح سواد انگلیسی زبان آموز مشخص شود ، سپس با توجه به سواد شخص مشاوره ها و کلاسهای مورد نیاز پیشنهاد داده میشود و زمانی که زبان آموز سطح آیتلس را به پایان رساند میتواند به راحتی در آزمون آیتلس شرکت کند.

هزینه کلاس ایلتس در تبریز

هزینه کلاس آیلتس در تبریز در آموزشگاه های مختلف، متفاوت است و هر آموزشگاه با توجه به سطحی که دارد و تعداد جلساتی که برای دوره در نظر گرفته است، هزینه را تعیین می کند.

هزینه تدریس خصوصی آیلتس در تبریز قطعا بیشتر از کلاس عمومی است و اگر آموزشگاه کلاس ها را با جمعیت کم برگزار کند، هزینه بیشتری دریافت می کند.

هزینه شرکت در آزمون آیلتس

هزینه آزمون آیلتس در کشورهای مختلف متفاوت است و حدود 230 دلار می باشد. این هزینه باید به صورت اینترنتی پرداخت شود و با پرداخت آن، ثبت نام شما قطعی خواهد شد.

ویژگی های بهترین مدرس آیلتس در تبریز

بهترین استاد آیلتس در تبریز از تجربه کاری لازم در زمینه آزمون ایلتس و نه تنها در زمینه زبان انگلیسی برخوردار است و تسلط کافی به همه بخش های این آزمون را دارد.

تجربه برگزاری کلاس های حضوری و آنلاین، از ویژگی های بهترین مدرس آیلتس در تبریز است و مدرس باید از مهارت خوب صحبت کردن به زبان انگلیسی برخوردار باشد و زبان آموزان به راحتی بتوانند با او ارتباط برقرار کنند.

ضمن اینکه استاد آیلتس در تبریز بر نقاط ضعف زبان آموزان تمرکز می کند و سعی در تقویت این نقاط ضعف دارد .

مراكز مجاز به برگزاری آزمون آیلتس در تبریز

سازمان سنجش آموزش کشور تنها مرجع صادر کننده مجوز برای آموزشگاه های زبان جهت برگزاری آزمون های بین المللی در ایران است و آموزشگاه های آیلتس در تبریز که مجوز از سازمان سنجش ندارند، مجاز به برگزاری آزمون آیلتس نیستند.

مراکز مجاز به برگزاری آزمون آیلتس در تبریز شامل دو مرکز هستند که سازمان سنجش اعلام کرده است.

شما پس از شرکت در دوره های آمادگی آیلتس در تبریز، برای ثبت نام در آزمون IELTS باید به سایت my.ieltsessentials.com مراجعه کنید و هزینه لازم را بپردازید. سپس کشور و شهر محل سکونت خود را انتخاب می کنید و در تاریخی که اعلام می شود، با مراجعه به یکی از مراکز مورد تایید فوق، در آزمون شرکت می کنید.

روش نمره دهی آزمون IELTS

بخش های مختلف آزمون آیلتس

  • بخش شنیداری : دارای 4 بخش و متشکل از 40 سوال و نیم ساعت زمان
  • بخش گفتاری : دارای مصاحبه و 15 دقیقه زمان
  • بخش نوشتاری : شامل 2 بخش و یک ساعت زمان
  • بخش خواندن : شامل 3 بخش، 40 سوال و یک ساعت زمان

روش نمره دهی آزمون IELTS

نمره بندی آزمون آیلتس از 0 تا 9 است و فردی که نمره 0 به دست آورده است، یعنی هیچ سوالی را جواب نداده است و فردی که نمره 9 به دست می آورد، به تمام سوالات پاسخ صحیح داده است.

نمره 6 در آزمون آیلتس، نشان دهنده سطح زبان متوسط شرکت کننده است و نمره زبان پایین تر از 4، سطح زبان متوسط رو به پایین شرکت کننده را نشان می دهد.

نمره 6/5 به بالای آیلتس نیز به معنای سطح زبان خوب و رو به بالای زبان آموز است و اکثر دانشگاه های خارج از کشور از دانشجویان بین المللی انتظار مدرک آیلتس با نمره زبان بالاتر از 6/5 دارند.

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟